Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Ovacık’ta Su Kaynakları Balıklandırılıyor

Ovacık’ta Su Kaynakları Balıklandırılıyor
1.487 okundu.
28 Ağustos 2021 - 15:19

 Ovacık’ta ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın gerçekleşmesi için uygulanan proje ile 30 bin sazan balığı yavrusu Karagöl Göleti’ne bırakıldı.

Sazan balıkları Ovacık’ta bulunan Karagöl Göleti’ne bırakıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Su Kaynaklarını Balıklandırma Projesi” kapsamında gerçekleştirilen proje ile su ürünleri kaynaklarının korunması ve gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor.

Karabük İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İpsala Su Ürünleri Üretim İstasyonu tesislerinde üretilen 30 bin sazan balığı yavrusunu Karagöl Göletine bıraktı.

Ayvalık, “ Bakanlığımızın büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynaklarımızı balıklandırmaya devam ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.