Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Sait Alıcı’nın Süzgecinden KARDEMİR’de ki Son Gelişmeler

Sait Alıcı’nın Süzgecinden KARDEMİR’de ki Son Gelişmeler
3.344 okundu.
17 Haziran 2020 - 18:20

KARDEMİR’de ki son gelişmeleri Genel Yayın Yönetmenimiz Sait Alıcı’nın yorumuyla facebook, twitter, whatsapp, instagram ve youtube’den izleyebilirsiniz.

Kardemir’de geçtiğimiz Pazartesi günü yapılan yönetim kurulu toplantısı birkaç gündür Karabük’te günün konusu oldu.

Bilen bilmeyen herkes yorum yapmaya hatta niyet okumaya başladı.

Hem de bazıları adı geçen kişiler ile hiç görüşmeden, biraz sağdan, biraz soldan, biraz yorum, biraz kendi isteği, harmanlayıp kamuoyuna fısıldıyorlar. Sosyal Medya da yorum üstüne yorum paylaşıyorlar.

Pekin işin aslı ne?

Biz Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan,

Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Faruk Öz

Başta olmak üzere ilgili olabilecek birçok kişi ile görüştük.

Hatta Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri, sektörün duayeni Veysel Yayan’dan,

Karabük haddeciler derneği başkanı Pehlivan Baylan’a

Kardemir’de daha önce Genel Müdürlük yapmış bazı isimlere,

Hatta üst düzey yöneticilere kadar birçok isim ile görüştük. Geçmişten bu güne zaman zaman da görüşüyoruz.

Hep birlikte aylardır yaşadığımız pandemi nedeniyle nerede ise evlerimize kapandık. Zengini, fakiri, çalışanı patronu ayırım yapılmaksızın.

Kardemir Yönetim Kurulu’da birkaç aydır elbet bundan nasibini aldı.

Uzun bir süreden sonra geçtiğimiz pazartesi günü bir araya geldiler.

Elbette doğal olarak gündem de yoğundu.

Bir süre önce Kardemir’de iç denetim direktörlüğü denilen bir kurum oluşturuldu. Şeffaflık ön plana alındı.

Yapılan iş ve icraatlar denetleniyor. İşte son Kardemir Yönetim Kurul toplantısına iç denetim direktörlüğünün içinde Kardemir Genel Müdürü Hüseyin Soykan’ın isminin de olduğu bir denetim raporu geldi.

Bu raporun görüşülmesi sırasında inceleme yapılabilmesi için yönetim kurulundan üç ismin görevlendirilmesine karar verildi.

Sayın Talat Yılmaz’a, Çağrı Güleç’e, Osman Kahveci’ye de teklif edildi. Ancak kabul etmemeleri üzerine Sayın Mehmet Erdoğan, Bülent Gedikli ve Atilla Tamer Alptekin’den oluşan bir heyet oluşturuldu.

Bu arada böyle bir denetim devam ederken doğal olarak Genel Müdür Hüseyin Soykan’ın durumu gündeme geldi. Yetkilerinin alınması da dahil birkaç fikir ortaya atılmakla birlikte Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan’ın önerisi ile denetim tamamlanana kadar izne gönderilmesine karar verildi.

Tabii doğal olarak Soykan izinde iken kimin vekalet edeceği de gündeme geldi.

Başka bir teklif gelmezken, Yine yönetim kurulu başkanı Mustafa Yolbulan’ın teklifi ile Satış Pazarlama Koordinatörü Reyhan Özkara’nın vekalet etmesi 11 yönetim kurulu üyesinin oy birliği ile kabul edildi.

Şimdi gerçekte olan biten bu iken aman Allah’ım ne yorumlar ne yorumlar.

Vay efendim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Faruk öz başka birini teklif etmiş, Başkan Mustafa Yolbulan bir başkasını, rest çekmişler, birbirine girmişler vs vs envai çeşit söylenti.

El insaf toplantıda olan hangi yönetim kurulu üyesi ile görüştünüz?

Hangisinden bu bilgiyi aldınız da vatandaşa aktarıyorsunuz?

Ya görüştüğünüz yönetim kurulu üyesi sizi yanıltıyor, olmayanı olmuş gibi aktarıyor, ya da siz duymadıklarınızı duymuş gibi anlatıyorsunuz!

Özellikle sayın Ömer Faruk Öz’e sordum. Genel Müdür vekilliğine başka bir öneriniz oldu mu diye?

Sayın Öz biz bu konuda Başkan Mustafa bey’in önerisine uyduk. Zaten eski genel müdür Ercüment Ünal’ın görevden alınması sonrası da vekaletin Reyhan hanım’a verilmesini teklif etmiştik. Ancak Güleçler Mansur Yeke isminde ısrar etmişlerdi. Dedi.

Sanırım bir bardak suda fırtına kopartılmaya çalışılmasının anlamsızlığı ortaya çıkmıştır. Şimdi önemli olan bundan sonrası.

Burada fikrimizi beyan etmek isterim. Ülkemizin stratejik bir fabrikasının, dünya klasmanı bir şirketin uzun süreli başında genel müdür olmadan devam etmesi çok ta uygun olmasa gerek.

Bundan sonra Geçtiğimiz yıl şubat ayı başında kardemir yönetim kurulu başkanı olan Kamil Güleç in bulduğu ve teklif ettiği Genel Müdür Sayın Soykan’ın da izinden geri dönmeyeceği kuvvetli ihtimal gibi görünüyor. Ben olsam bu saatten sonra ben de dönmem.

O zaman Kardemir yönetim kurulunun hızlı bir şekilde çok ta beklemeden yeni bir genel müdür ataması gerek. Bu noktada sürekli istişare eden Yönetim kurulu başkanı Mustafa yolbulan ve Başkan vekili Ömer Faruk Öz’ün yine birlikte çözüm bulmakta zorlanmayacağını düşünüyorum.

Söylenenlerin aksine Sayın Öz, her şeye müdahale eden değil, elbette fikrini söyleyen ve mantıklı görüşlere de katılan bir yapısı var.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan kamil güleç’in önerisi olan Hüseyin Soykan’a da hayır dememişti.

Bekleyip hep birlikte görelim.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.