Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Salih Aydın Mesleki Koleji Led Armatür İmalatına Başladı

Salih Aydın Mesleki Koleji Led Armatür İmalatına Başladı
1.429 okundu.
04 Mart 2022 - 15:54

Bütçe dostu led armatür imalatı Karabük’te başladı. Salih Aydın Mesleki Koleji tarafından hayata geçirilen proje ile enerji tasarrufu sağlanıyor.

Son günlerde gündemde olan elektrik faturalarının ardından birçok vatandaş maddi olarak zorlandığını dile getirmişti. Özellikle yaşanan zamların ardından uzmanlar enerji tasarruflu aydınlatma sistemlerinin kullanılması gerektiği konusunda vatandaşlara tavsiyelerde bulunmuştu.

Bununla beraber enerji tasarrufunun önemli olduğu şu günlerde Salih Aydın Mesleki Koleji önemli bir projeye imza attı. Salih Aydın Koleji öğrenci ve öğretmenleri tarafından geliştirilen led armatür, enerji tasarrufu sağlarkenaynı zamanda tüketicilerin bütçelerine de önemli katkı sağlıyor.

Led Armatür İlgi Görüyor

İmalatı ve tasarımı Salih Aydın  Koleji öğrencileri tarafından yapılan bütçe dostu led armatür ilgi görüyor. Enerji piyasasının son zamanlarda artış göstermesi ile kolları sıvayan öğrenciler geliştirdikleri proje ile hem enerji tüketiminde tasarruf sağlarken hem de aile bütçesine önemli katkı sağlayacak.

Okul kurucusu Salih Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, son günlerde yaşanan global enerji sıkıntılarının yerli çözümlerle üstesinden gelinebileceğini vurguladı. Aydın;’Üreten bir nesil sloganıyla yola çıkan Salih Aydın Mesleki Koleji bölgemiz için büyük bir kazanımdır.” İfadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.