Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Safranbolu Belediyesi Geri Dönüşüm Çalışması Başlattı

Safranbolu Belediyesi Geri Dönüşüm Çalışması Başlattı
Betül Çakır( [email protected] )
1.569 okundu.
25 Temmuz 2022 - 12:01

Safranbolu Belediyesi tarafından geri dönüşümle ilgili bir çalışma daha başlatıldı.

Ortaokullardaki atık pil toplama kampanyası ile pillerin, Giysi Kumbaralarında toplanan kıyafetlerin iplerinin ve belirlenen noktalarda toplanan bitkisel atık yağların dönüştürülmesinin ardından, şimdi de evlerden kaynaklanan atık ilaçların geri dönüşümü için toplama noktaları belirlendi. Bu noktalara atık ilaç kutuları yerleştirildi.

Kutu yerleştirilen noktalar; Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Leyla Dizdar Kültür Merkezi, Meydan Halk Masası, Belediye binası, Emek SAKEM, Barış Mahallesi Halk Masası, Hanımevi, Aşağı Tokatlı SAKEM ve Tarihi Çarşı Belediye Binası oldu.

Geri dönüşümün önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Elif Köse, “İklim değişikliğinin gündemde olduğu dönemde, dünyayı korumak için bize de vazife düşüyor.

Bizim yaptığımız en önemli iş, geri dönüşüme katkıda bulunmak. Böylece, atıkların çöp olarak toprakta kalması yerine geri dönüşümle kullanıma tekrar kazandırılmasını sağlıyoruz. Dünyamızı ne kadar temiz kullanırsak, gelecek nesillere o kadar yaşanılır bir hayat bırakacağız.” ifadelerine yer verdi. Başkan Köse, vatandaşlardan geri dönüşüm kampanyalarına destek olmalarını istedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.