Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

“Üretim Olmadan Tüketim Olmuyor”

“Üretim Olmadan Tüketim Olmuyor”
1.203 okundu.
05 Eylül 2020 - 14:18

Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi kapsamında alınan Koçlar yetiştiricilere teslim edildi.

Proje kapsamında, yetiştiricilerin elinde bulunan koyun sürülerine erkek damızlık koçların katılması ile kan değişimin hedefleniyor. Kan değişimi sağlanan sürelerin verimliliğinin artması için 89 adet Merinos Irkı Koçlar düzenlenen törenle yetiştiricilere dağıtıldı.

Proje kapsamında; ¾ ücreti Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinden, ¼ ücreti de yetiştiricilerin katkısı ile alınan koçlar sahibini buldu. Toplam 89 Merinos ırkı koçlar Vali Fuat Gürel ve AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal tarafından yetiştiricilere teslim edildi.

 

Karabük Belediyesi Mezbaha alanında düzenlenen törene Vali Fuat Gürel, AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Engin Köktürk, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Genel Sekreteri Mehmet Uzun, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile hayvan yetiştiricileri katıldı.

“Eğer Başarılı Olursa Ülkemize Örnek Olacak Bir Proje”

 Törende konuşan Vali Fuat Gürel, “Bugün ilimizde birkaç köyümüzü ziyaret ettik ve üretimi yerinde gördük, örnek üreticiler ve örnek çiftçilerle beraberdik, aslında gayret olunca neler yapılabileceğini gördük. Devletimiz herkese yardımcı olmaya çalışıyor, imkanlar ölçüsünde destek vermeye çalışıyor. 15750 metrekarelik bir alana SS Kahyalar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi marifetiyle seralar yapılacak. Bölgemize de örnek olabilecek bir proje olan sera projesine önem veriyoruz, eğer başarılı olursa ülkemizde de örnek bir proje o k ön plana çıkacak. dedi.

Devletimiz Güçlüdür Ancak”

Konuşmasına devam eden Vali Gürel gerçekleştirilen projelere destek isteyerek; “Yıllardır Kaymakamlık ve Valilik görevlerim içerisinde gördüğümüz şudur, devletimiz güçlüdür ancak vatandaşlarımızın küçük bir katkı sunmadığı projelerde bir müddet sonra sorunlar yaşandığını, sonuçlanmadığını, sonuca ulaşmadığını görüyoruz. Bunun için vatandaşlarımız bu tür projelere kaynak koymaları durumunda projeyi daha fazla benimsiyorlar, sarılıyorlar ve proje içerisinde yer almalarını sağlıyor. Bugün teslim edeceğimiz 89 adet Merinos ırkı Koç hiç fena olmayan bir rakam, 67 üretici demek ve 67 hanede yapılan faaliyetlere destek veriyoruz demek. Sizlerin zaten koyunlarınız var, aslında ırk rehabilitasyonu için yapılan bir faaliyet, daha bereketli kuzular elde edeceksiniz ve onlarla da üretiminizi artıracaksınız.” diyerek sözlerine devam etti.

“Üretim Olmadan Tüketim Olmuyor”

Konuşmasının son bölümünde üretimin önemini vurgulayan Karabük Valisi Fuat Gürel; “ Pandemi sürecinde şunu gördük ki üretim olmadan tüketim olmuyor. Herkes bir şekilde köylere gelmeye başladı, köylerimizde nüfuslar artmaya başladı. İlimizde 277 köyümüz var 3 bin km yolumuz var, 870 adet yerleşim yerimiz var. Ama pandemi sürecinde insanların yavaş yavaş köylere, mahallelere gittiğini gördük yakında köylerimizde daha fazla insan yaşayacak daha fazla çiftçimiz daha fazla üreticimiz köylerde yaşayacak. Devletimiz bölgesinin en güçlü devleti, sizler yeter ki üretim yapın bu işin içinde yer alın bizler bürokrasi o k kaynakları bir şekilde bulur getiririz ve sizlerin bu imkanlardan yararlanmasını sağlarız. Bu projenin üreticilerimize ve çiftçilerimize faydalı olacağına inanıyorum. Sizler bu projeye ne kadar katkı sağlarsanız bizler de o kadar arkanızda duracağız. Projenin ülkemize, ilimize, bölgemize ve yetiştiricilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen Milletvekillerimize ve ilgili kurum müdürlüğümüze teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun.”diye konuştu.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.