Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Safran Toprakla Buluştu

Safran Toprakla Buluştu
1.672 okundu.
27 Ağustos 2021 - 18:56

Safranbolu’ya ismini veren ve dünyanın en pahalı baharatları arasında yer alan safran tohumları toprakla buluştu. 

Safranbolu Belediyesi, ilçede safran üretiminin artırılması ve farkındalık oluşturmak amacıyla 2 bin 500 metrekare alanda safran üretimine başladı. Yazıköy’de gerçekleştirilen safran dikme etkinliğinde Belediye Başkanı Elif Köse de safran dikti.

Etkinliğe, Elif Köse ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Abdullah Çakır ve Belediye Başkan Yardımcısı Halil Bakkal  katıldı.

Safran dikimi sonrası bir açıklama yapan Belediye Başkanı Elif Köse, Yazıköy’de Belediyeye ait seraların olduğu bölgeye yakın bir alanda safran dikimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

2 bin 500 metrekare alanda safran ekimi yaptıklarını belirten Başkan Köse, “Safran, kentimizin adını aldığı çok kıymetli bir bitki. Zaman içinde üretimi maalesef çok azalmış. Safranbolu’da son zamanlarda birkaç üreticimiz var. İlçede safran üretiminin artırılması ve farkındalık yaratıp vatandaşların safran üretimine yönelmesi için Belediye o k 2 bin 500 metrekare alanda üretim yapmaya başladık.” dedi.

“Herkesi Ekip Biçmeye Davet Ediyorum”

Yaklaşık 18 dekar arazi üzerindeki seralarda çiçek ve sebze üretiminin de devam ettiğini ifade eden Başkan Köse, “Biz buna safranı da eklemiş olduk. Üretimde olduğumuz ve tarımla ilgilendiğimiz için çok mutluyum. Tarımın ne kadar önemli olduğunu pandemi döneminde gördük ve yaşadık. Herkesi ekip biçmeye davet ediyorum.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.