Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.

Yaşlı Destek Birimi Bayramdan Sonra Hizmete Başlıyor

Yaşlı Destek Birimi Bayramdan Sonra Hizmete Başlıyor
Mevlüt Budak( [email protected] )
1.110 okundu.
28 Nisan 2022 - 16:46

Safranbolu Belediyesi tarafından kurulan Yaşlı Destek Birimi hizmetine Ramazan Bayramı’ndan sonra verecek.

Çıktığı her platformda sosyal belediyecilik vurgusunda bulunan Safranbolu Belediye Başkan Elif Köse’nin talimatı ile kurulan Yaşlı Destek Birimi ile ilçede yaşayan yaşlıların ihtiyaçları giderilecek.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin isteği doğrultusunda, ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi büyüklerin çeşitli gereksinimlerinin giderilmesi, hayatlarını daha kolay idame ettirebilmeleri için kurulan Yaşlı Destek Birimi, ilk hizmetini Ramazan Bayramı’ndan sonra verecek.

Yaşlı Destek Birimi İlk Etkinliğine Egzersiz Programı ile Başlayacak

Ekip, Safranbolu’da ikamet eden 65 yaş üstü yalnız yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerindeki lamba, kapı kolu, ayna, musluk ve perde takma gibi mini ev onarımını yapacak. Talep edenlerin temizlik işlerine ve kuaför gereksinimlerine destek olacak. Daha da ötesi her hafta rutin aramalarla onların yalnız hissetmemelerini sağlayacak. İlk etkinlik ise egzersiz programı olacak.

“Yaşlılarımız İçin Sağlıklı Yaşama Merhaba Diyeceğiz”

İhtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olacaklarını belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse büyüklerimiz için elinden gelenin en iyisini yapacağını belirtti.

Belediye Başkanı Elif Köse, “İhtiyaç sahiplerinin her zaman yanındayız. Çok yakında hizmete girecek olan birimimiz ile de değerli büyüklerimize çok daha yakın olacağız. İlk olarak, Birim görevlisi arkadaşlarımızın projesi olan egzersiz programı ile bayram sonrası yaşlılarımız için sağlıklı yaşama merhaba diyeceğiz.

Yaşlı Destek Birimine ihtiyaç duyan büyüklerimiz, 0 370 725 52 65 numaralı hattan irtibat kurabilirler.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.